Мітки
- Вебінари (23)
- дистанційне навчання (57)
- До 150-річчя ПСХЕ (13)
- екологія (48)
- здорова школа (11)
- Конспекти уроків (14)
- курси (45)
- курси Методична робота (1)
- Методична робота (32)
- Методоб'єднання вчителів природничих дисциплін (11)
- Навчальні проекти (18)
- Нормативна база (7)
- Олімпіади (35)
- Олімпус (4)
- Природознавство (25)
- Про себе (31)
- Робота з обдарованими учнями (146)
- Сторінка творчості (53)
- Тиждень хімії (7)
- Цікава хімія (159)
- ШМВ (2)
- STEАM-освіта (23)
- STEM-освіта (76)
неділя, 31 грудня 2023 р.
З прийдешнім 2024 новим роком! Хімічну ялинку прикріпляю на сторінку, щоб принесла гімназистам всім удачу.
понеділок, 25 грудня 2023 р.
Фрагменти роботи гімназистів над виконанням навчальних проектів.
Бойчук Валентин - учень 5-б класу:
Стецька Ілона - учениці 6-б класу:Чорній Катерина - учениця 7-а класу:Стрілецька Аня та Николайчук Соломія - учениці 5-а класу:
понеділок, 11 грудня 2023 р.
Захист навчальних проектів випускниками гімназії
Завершення навчального семестру передбачає написання контрольних робіт з хімії та представлення учнями власних напрацювань при виконанні навчальних проектів. Отож учні 7 (11) -а класу Кузь Христина і Маланич Анастасія презентували дослідницьку роботу "Гальванічний елемент з картоплі". Виявляється, картопля, лимон чи інші овочі та фрукти теж можуть виступати провідниками електричного струму, отриманого в результаті хімічної взаємодії 2 металів з різним електродним потенціалом ( в нашому випадку це були мідна дротина та алюмінієва фольга). Результат перевершив очікування: під час досліду отримали результат від 0,57 В до 1,47 В - майже як "пальчикова" батарейка, яка дає напругу 1,5 В.
вівторок, 5 грудня 2023 р.
Поглянути з іншого ракурсу на відомі хімічні поняття
Учні 8 класу зараз вивчають тему "Кількість речовини. Моль". Тож насамперед опановують поняття порції - кількості речовини та числа частинок (атомів, молекул, іонів), що містяться у 1 моль речовини.
середа, 29 листопада 2023 р.
Успішний виступ команди Заліщицької гімназії на ІІ (районному) етапі олімпіади з хімії
29 листопада 2023 року Заліщицькі гімназисти взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії на базі Товстенської ЗОШ. Із 5 учасників команди, 4 стали переможцями цих змагань:
- Гнатяк Віра - учениця 8 (4)-а класу - І місце
- Махніцька Владислава - учениця 9 (5)-а класу - І місце
- Савчинський Іван - учень 10 (6)-б класу - І місце
- Шкільнюк Дмитро - учень 11 (7)- б класу - ІІІ місце.
Також учасником олімпіади був Верстюк Сергій, учень 7 (3)-а класу, який не здобув призового місця, однак отримав перший позитивний досвід участі в змаганнях такого рівня.
Щиро дякую всім юним хімікам, які підтвердили високу якість отриманих в гімназії знань і вмінь з хімії. Готуємося до участі в ІІІ етапі!
неділя, 15 жовтня 2023 р.
четвер, 5 жовтня 2023 р.
Приєдналася до Єдиної атестаційної системи (ЄАС)
неділя, 17 вересня 2023 р.
Вивчаючи хімію, вдома виконуємо цікаві досліди
пʼятниця, 8 вересня 2023 р.
четвер, 6 липня 2023 р.
субота, 1 липня 2023 р.
Завершила навчання-підготовку до викладання хімії в пілотному класі за програмою "Інтелект України".
Впродовж 2 тижнів напружено працювала в чудовій команді, отримала дуже багато нової інформації, мала можливість спілкуватися з неймовірними вчителями-новаторами - і все це для подальшої роботи з учнями 3-а класу, які у 2023-2024 н.р. вивчатимуть хімію за програмою науково-педагогічного проекту "Інтелект України". Сподіваюсь, буде цікаво.
середа, 24 травня 2023 р.
Роботи над проектами з хімії випускників гімназії - змістовні, творчі, аналітичні.
Вивчення курсу хімії в гімназії завершується у підготовленому учнями проекті. Робота гімназистів 7-б класу Диковицького Дениса, Верхоли Вероніки та Глушко Евеліни "Дослідження рН грунтів нашої місцевості", як і в попередні рази, відзначилася творчим підходом, грунтовним аналізом теоретичних даних та практичним дослідженням отриманих зразків грунту із відповідними висновками.
За наведеними нижче посиланнями можна переглянути презентацію теоретичної частини проекту:
https://docs.google.com/presentation/d/13J1DNL_bM8tvmF9GvSayRkvq9GhVIc9GXd2uyHp_ytI/edit?usp=sharing
А також цікавим буде перегляд відео - практичної частини проведених досліджень та отриманих результатів експерименту.
https://drive.google.com/file/d/16CCy-agPNy4RBjeXIMztrs7kDkJbXKt3/view?usp=sharing
пʼятниця, 19 травня 2023 р.
Захист навчальних проектів: вивчаємо, досліджуємо, відкриваємо для себе і друзів...
Гімназисти 6-а класу продовжують роботи над проектами. Наступними були дослідження Махніцької Юлії та Федорчук Юлії про різні види пластмас та маркування пластикових і полімерних виробів, які використовуються в побуті і промисловості.
Шипітко Валерій ознайомив із дизельним паливом та цетановим числом дизельного палива.
четвер, 18 травня 2023 р.
Учні 4-а класу відвідали Заліщицький міський краєзнавчий музей
Сьогодні, 18 травня, в міжнародний День музеїв ми скористалися нагодою привітати працівників Заліщицького міського краєзнавчого музею із їхнім професійним святом, відвідавши музей та ознайомившись із його експонатами. Директор музею Каспрук Віталій Володимирович (до речі - теж наш випускник гімназії) розповів про історію музейної справи в Заліщиках та районі. Гімназисти 4-а, 3-а та 6-а класів ознайомились із експозицією музею, а ми з четвертокласниками акцентували увагу на перегляді експонатів про мінерали та викопні утворення, знайдені на території нашого краю, про що вивчали на уроках хімії.
понеділок, 15 травня 2023 р.
Папір можна виготовити і самому (тут теж потрібні знання з хімії)
Про переробку побутових відходів та вирішення екологічних проблем забруднення довкілля розповідала учениця 6-а класу Ахтемійчук Анастасія. На завершення свого дослідження продемонструвала, як можна отримати папір, використавши відходи.
субота, 6 травня 2023 р.
Завершення навчального року - учні звітують про виконані навчальні проекти
В п'ятницю 5 травня учні 6-а класу ділилися на уроці хімії своїми напрацюваннями. Слухачам-однокласникам цікаво знайомитися з проектними роботами гімназистів, коли теоретичні знання з теми доповнюються власними дослідженнями. Анастасія Стрільбіцька та Катерина Ціхановська розказували про збалансоване харчування на прикладі власних раціонів сніданку, обіду й вечері, важливість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і води для організму людини. Учениці Діана Стрільчук та Катерина Чорній досліджували роль і різноманіття етерів та естерів у косметичних засобах, зробили спробу отримати власні засоби з використанням доступних компонентів.
пʼятниця, 28 квітня 2023 р.
Виявляємо наявність крохмалю в харчових продуктах
На завершення STEM-тижня - практична робота в 5-б класі. "Закріплення знань про вуглеводи. Виявлення крохмалю в продуктах харчування".
Ми розширили перелік запропонованих для аналізу продуктів. Тож гімназисти заздалегідь приготували об'єкти дослідження:
І. Картопля, сир, рис, груша.
ІІ. Хліб, кефір, вермішель, яблуко.
ІІІ. Банан, йогурт, батон, пшоно.
ІУ. Майонез, сметана магазинна, мука, морква.
У. Пшениця, зерно соняшника, сметана домашня, лимон.
Усі аналізи зроблені учнями самостійно та відповідні висновки оформлені у практичних зошитах.
четвер, 27 квітня 2023 р.
Підсумкове засідання НГТ "Пошук" - захист наукових проектів
В четвер 27 квітня відбувся загальногімназійний захід - відкрите засідання секції "хімія та екологія" наукового гімназійного товариства "Пошук".
Відеозвіт про проведену роботу дасть змогу відчути атмосферу цього заходу.
В цілому підготовлено 16 різнопланових проектів: відео-роботи, анімація, презентації із демонструванням дослідів; окремі роботи супроводжувалися віршованими рядками, світлинами, власними спостереженнями й відповідними висновками.
середа, 26 квітня 2023 р.
STEM-середа на уроках хімії
На 1 уроці в 4-б класі та на 3 уроці в 4-а класі закріпили знання з основних класів неорганічних сполук, прослідковували генетичні зв'язки між різними класами речовин. Для поглиблення навиків складання формул та написання рівнянь хімічних реакцій між оксидами, основами, кислотами й солями скористалися допомогою таблиць та карток із записаними частинами речовин.
Гімназисти 3-а класу на 5 уроці виконали лабораторну роботу "Виявлення лужного і кислого середовища за допомогою індикаторів" та досліджували дію природних індикаторів на кисле і лужне середовище (чай, сік смородини, малина, гранатовий сік з лимоном та розчином питної соди).
вівторок, 25 квітня 2023 р.
День другий - STEM заняття в 5-а класі
Учням 5-а класу було запропоновано виконати "моделювання" органічних сполук з їстівної соломки і маршмеллоу (повітряних зефірок). Окремі гімназисти працювали з пластиліновими кульками та зубочистками. В цілому поставлені завдання до кінця уроку були виконані.