вівторок, 17 грудня 2019 р.

Вітання з новим 2020 роком!!!

     Не за горами новий рік, довгоочікувані Різдвяні свята. Кожен чекає дива... Зичу кожному із вас і собі у новому році миру, злагоди, терпіння, здійснення всіх задумів і мрій, здоров'я, сімейного благополуччя, добра, радісних миттєвостей у житті. Вдячних, творчих, розумних учнів, розуміння батьків, підтримки колег.

вівторок, 3 грудня 2019 р.

Конкурс "Вчитель року-2020" в номінації "хімія" на базі Заліщицької гімназії




Впродовж останніх двох тижнів у районі проходив конкурс «Вчитель року-2020» у номінаціях зарубіжна література, образотворче мистецтво, початкові класи, історія, хімія. Вчителі Заліщицької гімназії Середюк Т.С. та Брусяк С.В. взяли участь у районному етапі конкурсу та стали призерами; Тарас Степанович, здобувши І місце, представлятиме вчителів зарубіжної літератури району в обласному етапі.
Цікаво, творчо проходив конкурс вчителів-хіміків, який відбувався на базі нашого навчального закладу. Я, як член журі конкурсу, мала змогу не тільки оцінювати, а й співпереживати, підтримувати, аналізувати, допомагати конкурсантам при виконанні контрольної роботи, методичного квесту, хімічного практикуму та лабораторного експерименту. Фінальним акордом демонстрації педагогічної майстерності педагогів стали уроки на базі гімназії, котрі вдало поєднували педагогічний хист вчителів зі знаннями й уміннями гімназистів. 3 грудня відбулися відкриті уроки в 6 (10)-а класі – вчитель Іванів О.К. з Лисівської ЗОШ І-ІІІ ст., 3 (7)-а класі – вчитель Лохвицька М.Ф. із ЗОШ І-ІІ ст. с. Шипівці та в 7 (11)-б класі – вчитель хімії ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Заліщики Нагірна Г.М. Кожен урок, який запропонували вчителі на конкурс, по-своєму був цікавим, нестандартним, наповненим хімічними дослідами (в т.ч. й віртуальними), з елементами пошукової та дослідницько-навчальної діяльності учнів. Гімназисти не підвели. І не важливо, хто став переможцем, адже головне – що учні гімназії здобули нові знання і чудову нагоду спілкування із цікавими, творчими педагогами.

пʼятниця, 29 листопада 2019 р.

Підсумки ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії

Вітаю
переможців та призерів
ІІ (районного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади
з хімії:

Гапійчук Аліну (5-Б) – І місце (вчитель Сопилюк Н.І.)
Шкільнюка Дмитра (3-Б) – ІІ місце (вчитель Сушко Г.М.)
Кузь Христину  (3-А) – ІІ місце (вчитель Сушко Г.М.)
Кальчук Тамару (7-Б) – ІІ місце (вчитель Сопилюк Н.І.)

понеділок, 11 листопада 2019 р.

Підсумки інтернет-олімпіади "На урок"-осіння з хімії


Не тільки учні 4-а, 4-б, 7-а та 7-б класів, але і я - як вчитель - з нетерпінням очікували результатів олімпіади На урок (осіння). І ось сьогодні 11 листопада ми отримали підсумки роботи гімназистів, що виконували олімпіадні завдання. Із 9 учнів 7(11)-а класу, що працювали над завданнями з хімії, всі стали призерами: 6 перших (Савчак І., Шмиглик О., Миронюк С., Материнчук Р., Борщ М., Угрин Ю.) та 3 других місця (Бурка Я., Смеричанська Ю., Гуменюк А.). Серед учнів 7(11)-б класу з 8 учасників 6 призерів: Давиденко А., Заячковська Н., Розновська Ю., Дороніна А. – І місце; Кальчук Т. – ІІ місце та Монич Т. – ІІІ місце.
Непогано попрацювали й учні 4(8) класів. Це була їхня перша спроба участі в інтернет-олімпіаді з хімії. Із 50 учасників обох класів отримали 4 сертифікати І ступеня, 4 гімназисти здобули ІІ місця та 4 були третіми. Особливо хочу відзначити учнів Лучина О., Огородник Ю., Краснюка В., Диковицького В., Бегунову А., Бандуру С., Крутевич В., Юрійчин Д., Дзівідзінську Г., Михалюка І.


 Усі учасники олімпіади отримали іменні сертифікати учасника інтернет-олімпіади, а призери - особисті сертифікати переможця. В цілому у нас 14 дипломів І ступеня, 8 - ІІ ступеня та 5 - ІІІ ступеня. 27 призових місць. Чудовий результат!

https://drive.google.com/open?id=1aGfFBFbPqUdAfEoUH_1s7N61o63RFjOI

четвер, 31 жовтня 2019 р.

У блогу - ювілей!


З дня першої публікації в моєму блозі якось непомітно промайнуло 2 роки…      Створений 17 жовтня 2017 року. З того часу було опубліковано  163 найрізноманітніших дописів, заміток, повідомлень, фоторепортажів; започатковано тематичні рубрики до 150-річчя Періодичної системи хімічних елементів, STEM-освіти, роботи з обдарованими учнями, методичної роботи, власної поетичної творчості, тощо. І ось саме сьогодні (що, мабуть, теж не випадково) у блозі випливла символічна цифра – 10 тисяч переглядів!
Мої респонденти проживають не тільки в Україні. Публікаціями  блогу цікавились в Росії, Німеччині, США, Великобританії, Польщі, Болгарії, а ще – Об’єднані Арабські Емірати, Бангладеш, Швейцарія, Ефіопія, Австралія, Канада, Єгипет, Бельгія, Ірландія, Нідерланди, Італія, Португалія, Китай.
Дякую всім, кому не байдужа моя праця і публікації про Заліщицьку гімназію. Сподіваюсь, що мої колеги-вчителі знайшли для себе корисну інформацію, яку зможуть використати у своїй роботі.

середа, 30 жовтня 2019 р.

субота, 26 жовтня 2019 р.

Навчання для роботи з інтерактивною панеллю.

Компанія EdPro, Diamond mozaLearn ICT Expert започаткувала серію тренінгів, ціллю яких є надання загальних та розширених знань про програму mozaBook, систему mozaWeb, використання інструментів та контенту. Програмою навчання передбачено проведення щоденних вебінарів з додатковими практичними завданнями протягом 14 днів – з 7 по 28 жовтня. Початковий курс містить 7 відеороликів та включає обсяг інформації, якої достатньо для підготовки та проведення повсякденного уроку з використанням інтерактивної панелі. 18 жовтня заняття на базі гімназії провела Вікторія Косик – представник цієї компанії, що розташована у Львові і працює в україномовному середовищі. Я особисто вдячна тренеру компанії Дмитру Гальку за приватну консультацію, яку він надавав у чатах в Фейсбуці в ході виконання мною практичних задач. 26 жовтня мною успішно завершено проходження вeбінарів і виконання теоретичних та практичних завдань з mozaBook та mozaWeb.  Очікую на сертифікат (код моєї роботи 340).


пʼятниця, 25 жовтня 2019 р.

Результати І етапу учнівської олімпіади з хімії

Завершився І (гімназійний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Вітаю переможців - учнів Паньків Анастасію (4-б клас), Гапійчук Аліну (5-б клас) та Кальчук Тамару (7-б клас) з перемогою!




четвер, 24 жовтня 2019 р.

Поїздка із колегами в Чернівецький драмтеатр

23 жовтня вчителі гімназії за сприяння профспілки закладу мали змогу відвідати Чернівецький драматичний театр ім. О.Кобилянської. Цікава й весела комедія, неперевершена атмосфера театрального дійства, величність чудової архітектури давнього театру сприяли неповторно проведеному дню, відпочинку й культурному та емоційному збагаченню. 

четвер, 17 жовтня 2019 р.

Участь в олімпіаді "На урок" -осіння

Паралельно із Всеукраїнською предметною олімпіадою учні гімназії пробують свої сили у виконанні завдань осіннього етапу предметних олімпіад "На урок" з хімії. Традиційно учні 7 (11) класів виконали завдання олімпіади в кабінеті інформатики гімназії.

четвер, 10 жовтня 2019 р.

Проходить І етап Всеукраїнської олімпіади з хімії

У Заліщицькій гімназії стартував І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Учні 7(11) класів виконували творчі завдання з хімії, прагнучи не тільки підтвердити оцінки вищого рівня, а й спробували свої сили у розв'язуванні нестандартних, творчих задач. Перемогу здобудуть найкращі...


середа, 9 жовтня 2019 р.

Проведено районний семінар вчителів хімії на базі Заліщицької гімназії


Районний семінар вчителів хімії на базі Заліщицької гімназії
       9 жовтня 2019 року на базі гімназії відбувся районний семінар вчителів хімії на тему "Реалізація елементів STEAM-навчання з використанням віршованих рядків на уроках хімії". НастрІй на плідну працю задала завідувачка районним науково-методичним кабінетом Н.М.Підгребя. В роботі семінару взяли участь і виступили методист В. В. Кулачковський, заступник директора з навчально-виховної роботи С. М. Кузь, вчителі хімії району.
     Теоретичний модуль семінару присвятила темі STEM- та  STEAM-навчання як ефективного  засобу отримання ключових компетентностей учнями ХХІ століття. У практичному модулі розповідала про різні форми виконання навчальних проектів під час вивчення програмового матеріалу з хімії, які використовують вчителі кафедри хімії гімназії як можливість розширити рамки підручника та програми, розвинути пошуково-дослідницький інтерес у гімназистів; про використання творчих літературних й мистецьких обдарувань учнів гімназії для кращого закріплення отриманих знань на уроках хімії і в позаурочній роботі. Учні 3(7)-а, 4(8)-а,б, 5(9)-а, 6(10)-б класів декламували різножанрові віршовані рядки (написані вчителем Сопилюк Н.І. та власні), які допомагають їм краще засвоїти хімічну термінологію, дарували музичні вітання на тему хімії, виконали хімічні досліди. Презентувала присутнім підготовлені віршовані збірки "Хімія серця" (2018) та "Хімія любові" (2019 ). Розповідь супроводжувалась відео- та слайд-презентаціями, а хімічні досліди самими учнями в прямому ефірі демонструвались на екран. 
До семінару були підготовлені виставка учнівських STEM-робіт, навчальних проектів. В рамках святкування 150-річчя Періодичної системи хімічних елементів Д. І. Мендєлєєва вчителям запропоновано переглянути викладку тематичних робіт, книг, віршів, проектів; учні 6(10)-а класу разом із вчителем Сушко Г.М. підготували ювілейну стінгазету.
      Таке незвичне поєднання хімії, літератури, музики, сподіваюсь, було цікавим, корисним професійно, принесло не тільки пізнавальне а й естетичне задоволення для всіх учасників семінару. 












Підготовчим етапом у проведенні семінару було обговорення плану проведення зустрічі із адміністрацією навчального закладу.



пʼятниця, 27 вересня 2019 р.

"На урок" запрошує взяти участь в осінніх учнівських олімпіадах

    Розпочато реєстрацію учасників осінніх олімпіад "На урок" з навчальних предметів. Для учнів 4 (8) та 7 (11) класів Заліщицької гімназії проведено реєстрацію на олімпіаду з хімії. Посилання допоможе гімназистам знайти коди доступу до своїх сторінок:
https://drive.google.com/open?id=1kluKnwq32Ft9D7nwsH9t3ha15kKDzl6l

вівторок, 24 вересня 2019 р.

Неповторна краса рідного краю, ознайомлення із водними ресурсами Наддністров'я

Спільно із учнями 5 (9)-б класу провели екскурсію вздовж берега Дністра до джерела поблизу с. Печорна. По-новому гімназисти побачили неповторну осінню красу дністрових схилів, відкрили для себе водні багатства придністров'я, цікаво, весело, здорово провели час у спілкування з однокласниками. Дякую класному керівнику Жлуховській Л.І. за співпрацю. Навчання й виховання дітей у Заліщицькій гімназії відбувається не лише на уроках.