четвер, 27 лютого 2025 р.

Вирощування кристалів - захоплюючий процес пізнання речовин

    Учні 1-а та 1-б класів із захопленням розпочали роботи з вирощування кристалів. Багато речовин утворюють гарні кристалічні утворення. Організатори конкурсу у 2025 році запропонували виконати цю роботу із незвичною речовиною. У фармацевтичній, косметичній, харчовій, текстильній промисловості широко використовують алюмокалієві галуни (алюміній калій сульфат додекагідрат – кристалогідрат подвійної солі). Хімічна формула KAl(SO4)2·12H2O. Придбати цю речовину можна в аптеці, у магазині хімічних реактивів, у крамниці побутової хімії (альтернативна комерційна назва – квасці алюмокалієві).

      Учениця 1-б класу Балашескул Марта вирощувала кристал із солей, які можна придбати в дитячих магазинах. І хоча він у своєму складі не має потрібної згідно умов конкурсу речовини, кристал виріс дуже красивий, з якого боку на нього не подивитись. Участі в конкурсі імені Є. Гладишевського робота не бере, проте екземпляр просто чудовий. Щиро дякую гімназистці за працю; кристал долучився до колекції в кабінеті хімії.






понеділок, 3 лютого 2025 р.

Працювати, навчати, навчатися.

 Цікавим і надзвичайно корисним для подальшої роботи виявився тренінг-практикум, проведений Київським інститутом післядипломної освіти 1-2 лютого 2025 р. на тему: "MolVieW в сучасній освіті; синегрія інноваційних технологій і природничих наук у 8 класах НУШ" та "Творчість та інноваційність у створенні навчальних матеріалів: використання цифрових інструментів для пояснення хімії у 8 класах НУШ". 


Набула нових знань та вмінь, отримала відповідні сертифікати. На уроках можна не тільки записувати формули молекул сполук, а ще - моделювати їх та вивчати у динаміці графічні та кулестержневі моделі цих сполук. До речі - зображена молекула відомого нам кофеїну.