понеділок, 2 грудня 2024 р.

Чи можна отримати електричний струм з яблука чи лимона?

  Вивчаючи тему "Гальванічний елемент", учениці 7-б класу Зима Юлія та Павлучинська Софія дослідили виникнення електричного струму між цинковим та мідним електродами, зануреними в картоплю, яблуко, лимон. 

    Гальвані́чний елеме́нт — хімічне джерело живлення, в якому використовується різниця електродних потенціалів двох металів, занурених у електроліт. Спочатку учениці ознайомили із принципом дії гальванічного елемента за допомогою презентації. Наступним кроком було отримати електричний струм за допомогою яблука, лимона і картоплі. Овочі та фрукти мають свій сік, який можна використовувати як електроліт. Проектне дослідження дало позитивний результат: в усіх випадках спостерігали виникнення електричного струму, що підтверджено показниками вольтметра.  Було взято картоплю, лимон, яблуко; з одного боку вставили мідну дротину, а з іншого цинкову пластину. Батарейка готова, виміряли напругу. Звичайна пальчикова батарейка дає 1,5 Вольт. Під час досліду дізнались такий результат: яблуко – 0,43 В, лимон – 0,50 В, картопля – 0,56 В. 





     Учням цікаво було дізнатися, що послідовне з'єднання кількох таких фруктів може допомогти отримати достатню кількість струму, щоб засвітити маленьку лампочку (така інформація особливо корисна тепер, коли вимикають електрику на певний час а ліхтарика під руками немає.) Теоретичні знання, отримані під час вивчення теми, підтвердилися на практиці. Гімназисти набувають проектно-технологічну компетентність - здатність  застосовувати знання, уміння та особистий досвід у предметно-перетворювальній діяльності.